Апаратне та програмне забезпечення мереж. Адресація в мережах.

 Комп'ютерна мережа - це сукупність комп'ютерів та інших пристроїв, з'єднаних каналами передавання даних.
     Комп'ютерні мережі можна класифікувати за різними ознаками: за правом доступу до ресурсів  - персональні, корпоративні, загального використання; за охопленою територією - локальні, регіональні, глобальні; за розподілом функцій між комп'ютерами - однорангові, з виділеним сервером; за каналами передавання даних - кабельні та бездротові.
    Для забезпечення передавання даних у мережах використовують мережеві пристрої: мережеві адаптери, комутатори, маршрутизатори, (роутери) та інші.
    Для організації обміну даними між комп'ютерами мережі використовують програмне забезпечення: програми керування комп'ютерними мережами,які входять до складу операційних систем; драйвери пристроїв, які забезпечують передавання даних мережею; прикладні програми, побудовані за клієнт-серверною технологією.
    Мережевий протокол - це набір правил,за якими здійснюється обмін даними між комп'ютерами та пристроями, що підключені до мережі, та між різними мережами. Більшість сучасних комп'ютерних мереж здійснюють передавання даних на основі набору протоколів, який має назву TCP/IP.
    Адресу комп'ютера в мережі називають ІР-адресою. ІР-адреса комп'ютера складається із чотирьох цілих чисел від 0 до 255 кожне, розділених крапками.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Опрацювання даних табличних величин

Опрацювання даних як інформаційний процес. Кодування та декодування повідомленнь