Основні поняття комп'ютерної графіки

Комп'ютерна графіка - розділ інформатики , який вивчає технології опрацювання графічних зображень з використанням комп'ютерної техніки.
 Основним об'єктом комп'ютерної графіки є графічне зображення. Залежно від способу побудови та кодування графічного зображення, розрізняють растрові та векторні зображення.
 Растрове графічне зображення складається з окремих маленьких прямокутників - пікселів. Векторнезображення будується з окремих базових об'єктів - графічних примітивів: відрізків, многокутників, кривих, овалів тощо.
 Кодування зображення в растровій графіці полягає в кодуванні кольору кожного пікселя зображення. Кодування у векторній графіці дуже схоже з кодуванням графічних примітивів мовою програмування, для кожного графічного примітива визначається математична модель його опису.
 Колірна модель - це спосіб подання кодів різних кольорів спектра у вигляді набору числових характеристик певних базових компонентів. Найчастіше використовують колірні моделі RGB i CMYK. У колірній моделі RGBбазовими кольорами є три кольори спектра - червоний (англ. Red), зелений (англ. Green), і синій (англ. Blue). Їх називають основними кольорами.
 У моделі CMYK використовують чотири базових кольори: блакитний (англ. Сyan), пурпурний (англ. Magenta), жовтий (англ. Yellow) і чорний (англ. blacK). Блакитний, пурпурний і жовтий кольори - це додаткові кольори.
 Растрове графічне зображення має такі властивості: розмір, роздільність, глибина кольору тощо. Векторні зображення на відміну від растрових не мають такої властивості, як роздільність. Основними властивостями векторних зображень є види та кількість графічних примітивів, з яких будується зображення, та кількість кольорів.
 Форматів растрових і векторних графічних файлів існує кілька десятків. У кожного з них є свої переваги та недоліки, які й визначають доцільність їх використання під час роботи з тими чи іншими зображеннями.
 Растрові зображення реалістично відображають дійсність, забезпечуючи природність кольорів, їх можна отримати з використанням технічних пристроїв (фотокамера, сканер).
 Векторні зображення зберігаються в невеликих за розмірами файлах, добре масштабуються, забезпечують простоту та зручність редагування окремих елементів зображень. 

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога

Опрацювання даних табличних величин

Опрацювання даних як інформаційний процес. Кодування та декодування повідомленнь